Бристол Сити 1-1 Суонзи Сити: Ударът на Оливие Нчам отмени откриването на Томи Конуей

Томи Конуей води осмия си гол за сезона

Премерено полуволе на Оливие Нчам видя намиращия се във форма Суонзи Сити да отвърне на удара, за да спечели равенство 1-1 срещу Бристол Сити.

Робинс гледаха към трета победа в пет мача благодарение на точния удар на Томи Конуей през първото полувреме.

Но Суонзи на Ръсел Мартин спаси равенството благодарение на постоянството си през второто полувреме в деня, когато Бристол Сити създаде по-добри шансове.

Суонзи, който загуби само два от последните си 10 мача, пада до пето място в Чемпиъншип.

Равенството показва, че Бристол Сити се изкачва до 13-то място, въпреки че Найджъл Пиърсън ще смята, че неговата страна трябваше да вземе и трите точки.

Неуспехът им да реализират възможности означаваше, че моментът на качество на Нчам изпрати Суонзи у дома да се чувства сравнително щастлив.

Уелският клуб влезе в това състезание в бодро настроение след победата си над Кардиф Сити.

Но за разлика от миналия уикенд, те не се справиха по свой начин в този местен спор, като Бристол Сити показа глад да отговори след поражението си от Рединг последния път.

Суонзи, както често се случва, контролираше притежанието за дълги периоди – но хората на Найджъл Пиърсън бяха тези, които носеха по-голямата заплаха.

Желанието на домакините да пресират високо оказа натиск върху Суонзи, като се появиха три големи възможности, след като те изкашляха притежанието в собствената си половина.

След като пасът на Бен Кабанго беше отбит, Антоан Семеньо наистина трябваше да вкара от центриране на Конуей, но бе отказан от блестящото спасяване на Стивън Бенда.

След това вратарят на Суонзи спря удара на Наки Уелс с крака си, след като Нейтън Ууд беше изгонен от Алекс Скот.

Пробивът дойде две минути по-късно, като жалбите на Суонзи за фаул от Семеньо срещу Хари Дарлинг бяха игнорирани, докато Джей Дасилва спечели топката и даде храна на Уелс.

Хитрият пас на нападателя позволи на напредващия Конуей да хвърли отчетлив нисък удар извън Бенда и в долния ъгъл.

Суонзи наистина имаше гледка към гола преди почивката, като Оли Купър стреля с глава и след това прониза удар от границата на зоната, а Дарлинг не успя да се насочи правилно към далечната греда от воле.

Оливие Нчам вкарва четвъртия си гол за сезона, което означава, че камерунският национал е изравнил резултата си от миналата кампания

Моделът на играта продължи през второто полувреме, като Суонзи виждаше много топка, но домакините се приближиха, след като се насочиха към грешка.

Този път подаване на Жоел Латибодиер от долната точка създаде възможност за Семеньо, но той стреля право в Бенда от границата на наказателното поле.

Мартин направи промените и един от петимата му заместници върна Суонзи обратно в състезанието, точно когато изглеждаше, че се отдалечава от тях.

След като ъгълът на Джейми Патерсън беше изчистен само наполовина, Нчам, който беше разположен точно извън зоната, изпълни отчетлив полуволе, който отне леко отклонение – вероятно от съотборника си Армстронг Око-Флекс – преди да се загнезди в долния ъгъл на нето.

Мениджърът на Бристол Сити Найджъл Пиърсън:

„Играхме добре днес. Съжаляваме за положенията, които пропуснахме през първото полувреме, честно казано.

„Мислех, че се защитавахме изключително добре днес, работихме здраво. Те нямаха много шансове, които си спомням, и това е отразен удар, който влиза.

„Трябва да реализираме тези шансове, когато се открият пред нас, защото можехме да сме спокойни на полувремето.

„Не мога да ви кажа кой ще бъде на разположение във вторник. Това е грип. Играчите са приемали лекарства, за да ограничат ефектите от грипа през цялата седмица. Вероятно ще го правят още пет дни, но как им се отразява това, не знам да не ти кажа.”

Старши треньорът на Суонзи Ръсел Мартин:

„Наистина съм доволен от характера, показан от играчите. Бях наистина разочарован от първите 20 минути.

„Това е брилянтен шанс за нас да се поучим от това. Мисля, че емоцията от [last] неделя [against Cardiff City] взе своето. Може би имахме няколко млади, които празнуваха малко и това взе своето днес.

„С бягането, в което сме, това създава свои собствени проблеми, защото отборите отчаяно искат да започнат добре и да покажат намерението си.

„Не бяхме достатъчно чисти, не бяхме достатъчно интензивни. Бях наистина разочарован от това. Но техният гол малко ни оживи. Този път миналия сезон загубихме този мач без съмнение, но в крайна сметка сме разочарован, че не го спечелихме.