„Зрелищно“ – Националните медии се възхищават за един ас на Лестър Сити след победата на Кристъл Палас

Националните медии се стичаха на стадион “Кинг Пауър Стейдиъм” в неделя следобед, за да видят много променения тим на Лестър Сити срещу Кристъл Палас във Висшата лига.

Със седем промени стана ясно, че сблъсъкът на Конферентната лига на Европа в ПСВ в четвъртък е приоритет. Сити обаче все пак излезе победител благодарение на голове на Адемола Лукман и Киърнан Дюзбъри-Хол.

Резултатът издигна Сити до девети в таблицата на Висшата лига, на 11 точки зад Уест Хем на шестия с три мача в ръка. По-долу вижте как националните медии съобщават за победата над Палас.

Прочетете повече: Брендън Роджърс изпраща съобщение до играчите на Лестър Сити за късния европейски натиск

Прочетете повече: Лестър Сити трансфери НА ЖИВО – реакция на Кристъл Палас, £60 милиона Тотнъм и Арсенал „битка“, натрупване на ПСВ

The Telegraph

Киърнан Дюзбъри-Хол отбеляза зрелищен първи гол във Висшата лига – и отбеляза още един – като Лестър запази надеждите си за класиране в топ 7.

23-годишният футболист осигури платформата за победа в деня, когато мениджърът Брендън Роджърс направи седем промени от равенството в средата на седмицата в Конферентната лига на Европа с ПСВ Айндховен.

Адемола Лукман и Дюсбъри-Хол отбелязаха в рамките на шест минути един от друг преди почивката.

Прочетете пълния доклад тук

Daily Mail

Киърнан Дюзбъри-Хол направи първия си старт във Висшата лига преди по-малко от пет месеца, но той вече е играчът на Лестър Сити за сезона и ако запази тази форма, признанието на Англия няма да е далеч.

Със своите черни ботуши, безпроблемна прическа и непретенциозно поведение, Дюсбъри-Хол е противоположност на много от днешните звезди – но той няма много причини да им завижда, след като се качи на терена.

Играейки отляво на халфовата линия с трима души, Дюзбъри-Хол се опитва да си върне топката, сякаш е скъпоценно семейно наследство. И когато го има, той има привличащо вниманието качество.

Пазителят

Размяната на места в средата на Висшата лига скоро ще бъде забравена, ако Лестър Сити стигне до полуфиналите на Конферентната лига на Европа и Кристъл Палас победи Челси, за да стигне до финала на ФА Къп тази седмица, но това беше още едно напомняне за Киърнан Дюзбъри-Хол тихо но със сигурност оставя своя отпечатък като доказан талант от Висшата лига.

Плеймейкърът създаде откривател на Адемола Лукман, преди да забие първия си гол във Висшата лига, докато Лестър удължи стабилния си хоумрън, за да ги остави в добро сърце за победата или отпадането на реванша срещу ПСВ Айндховен в четвъртък. Но отново 23-годишният завършил академията на Лестър е впечатлен от цялостната си комбинация от стелт, докосване и скорост на работа в своя пробивен сезон на това ниво.

„Мислех, че Кирнан е изключителен“, каза Брендън Роджърс, мениджър на Лестър. „Той е млад играч, който откакто дойде в отбора, е всичко, което представлява един мой отбор: честен, индустрия, работи, преси и има добро качество. Като номер 8, ние го търсим да вкарва и да създава голове. Така че съм възхитен от неговото качество и честност.”

Sky Sports

Головете на Адемола Лукман и Киърнан Дюзбъри-Хол в рамките на шест минути през първото полувреме дадоха на много променения Лестър победа с 2-1 над Кристъл Палас.

Уилфрид Заха върна един за гостите през второто полувреме, но седемте промени на Брендън Роджърс се изплатиха, за да ги преместят над Палас и на девето място.

И двете страни се фокусират върху състезания извън Висшата лига, като Лестър ще се изправи срещу ПСВ в реванша от Конферентната лига Европа в четвъртък, докато “орлите” отиват на Уембли в неделя в полуфиналите на ФА Къп срещу Челси.

Би Би Си Спорт

Лестър продължи добрата си серия от скорошна форма, като местният талант Киърнан Дюзбъри-Хол изигра главна роля в трудно спечелената победа над Кристъл Палас.

Лисиците започнаха бавно на стадион King Power, но Дюсбъри-Хол отвори Палас с превъзходна топка за Адемола Лукман, за да стреля у дома, преди да удари собствения си финал високо в мрежата шест минути по-късно.

„Това означава толкова много“, каза той за първия си гол във Висшата лига. “Сбъдната мечта е да вкарам във Висшата лига. Мечтаех си за това от малък. Бях близо, но днес съм толкова щастлив.”