Леванте 2-3 Барселона: Луук де Йонг с глава печели изпълнен с дузпи трилър

Спасяването от дузпа на Марк-Андре тер Стеген обърна мача с главата надолу

Барселона запази добрата си форма в Ла Лига със забележителна победа, като стигна отзад, за да победи отбора на Леванте, отсъден с три дузпи през второто полувреме.

Играта се оживи след интервала, когато защитникът на Леванте Сон беше фаулиран от Дани Алвес, което позволи на Хосе Луис Моралес да реализира от място.

Четири минути по-късно домакините получиха втора дузпа, след като Ерик Гарсия игра с ръка, само за нападателят Роджър да удари вратаря на Барса Марк-Андре тер Стеген.

Барса отвърна с Пиер-Емерик Обамеянг с глава в превъзходно центриране на Усман Дембеле, преди двама резерви да се комбинират, докато Гави изправи Педри за забележителен финал.

Спасяването на Тер Стеген предложи трамплин за Барса да обърне мача, но той беше изправен пред трета дузпа, след като Макси Гомес беше фаулиран от Клемент Ленгле – който беше на терена за по-малко от две минути – и този път заместникът Гонсало Мелеро изпрати вратаря. грешен начин за ниво.

Леванте – на седем точки от безопасност – изглеждаше да спечели заслужена точка, но Луук де Йонг отбеляза центриране на Жорди Алба с глава в добавеното време, което го направи третата резерва, която отбеляза гол в невероятното второ полувреме.

Лук де Йонг празнува
Луук де Йонг влезе в игра в 84-ата минута и отбеляза победителя в добавеното време

Леванте трябва по някакъв начин да намери здравословен възвръщаемост на точките в последните си седем мача, за да избегне падането и ще се чудят как не са взели нещо от нощ, в която им паднаха три дузпи.

Бяха се приближили най-близо в мрачното първо полувреме, когато превъзходното соло изпълнение на Моралес го отхвърли от комбинация от Тер Стеген и Гарсия на гол линията.

Но Барса остава отборът с най-добра форма в първите пет лиги на Европа с поредица от 11 победи и четири равенства от последните си 15 мача в Ла Лига.

Те далеч не бяха в най-добрата си форма тук, но отговориха на трудностите и – благодарение до голяма степен на ключовото спасяване на Тер Стеген при дузпа при 1-0 – се класираха втори в Ла Лига, на 12 точки зад Реал Мадрид с мач в ръка.