Лестър 0-1 Манчестър Сити: Зашеметяващият пряк свободен удар на Кевин Де Бройне осигурява трите точки

Лестър 0-1 Манчестър Сити: Кевин Де Бройне компенсира отсъствието на Ерлинг Хааланд с неудържим свободен удар, докато шампионите отиват на върха с минимална победа над упоритите лисици

• Удар от фаул на Кевин Де Бройне в началото на второто полувреме осигури на Манчестър Сити победа с 1-0 над Лестър Сити
  • Ударът от воле на Youri Tielemans беше бутнат на гредата за домакините малко след това, когато те изпревариха Сити
  • Резултатът връща отбора на Пеп Гуардиола на върха във Висшата лига, след като изпревари Арсенал
  • Отборът на Брендън Роджърс остава 17-ти след стабилно представяне в защита у дома, което ще предложи насърчение

Кевин Де Бройне вкара гол със зашеметяващ пряк свободен удар, когато Манчестър Сити се върна на върха във Висшата лига, въпреки че пропусна контузения Ерлинг Хааланд.

След като беше задържан от Лестър в продължение на 45 минути, Де Бройне се заби в началото на второто полувреме с пояс от 25 ярда, след като Джак Грийлиш беше фаулиран.

Това беше първи гол като гост в четири мача за хората на Пеп Гуардиола, които показаха, че все още могат да спечелят без Хааланд. Норвежецът трябваше да пропусне първия си мач във Висшата лига заради увреждане на връзките, получено срещу Борусия Дортмунд в средата на седмицата.

Хулиан Алварес беше натоварен със задачата да замени плодовития норвежец, докато мениджърът на Лестър Брендън Роджърс изясни намеренията си, като посочи трима централни халфа, включително Чаглар Союнку, за първия си старт от сезона.

Ударът от фаул на Кевин Де Бройне беше идеално поставен, за да удари гредата и да влезе в мрежата на лисиците, за да донесе победата на Манчестър Сити

Де Бройне изпълни идеално своя пряк свободен удар, за да избегне скочилата стена на Лестър и тя се отби в мрежата от левия стълб

Победителят на белгиеца в началото на второто полувреме се оказа почти достатъчен, за да изпрати Манчестър Сити начело в таблицата

ОЦЕНКИ НА МАЧОВЕТЕ

Лестър (3-4-3): Отделение 7: Амартей 6, Фаес 7.5, Союнку 7 (Дака 72 5.5); Castagne 6.5, Dewsbury-Hall 6 (Mendy 45 5.5), Tielemans 7, Justin 7; Мадисън 7, Варди 6 (Ихеаначо 72 6), Барнс 6,5

Неизползвани субтитри: Иверсен (Gk), Томас, Прает, Ндиди, Олбрайтън

Ман Сити (4-1-4-1): Едерсон 7: Стоунс 6, Аканджи 6 (Диас 72 6), Лапорт 6, Кансело 7; Родри 6; Бернардо 7, Де Бройне 8, Гюндоган 6, Грийлиш 6,5; Alvarez 6.5 (Foden 77 6)

Неизползвани субтитри: Карсън (Gk), Ортега (Gk), Аке, Гомес, Марез, Луис, Уилсън-Есбранд

Цел: Де Бройне 49

Рефер: Робърт Джоунс 7

Лисиците не бяха допуснали в предишните си три мача – най-добрата им серия в защита от март – и изглеждаха отново организирани отзад, дори ако гостите доминираха във владението.

Вратарят Дани Уорд беше равен на всичко, хвърлено към него през първото полувреме. Той спря ранни удари с глава на Илкай Гюндоган и Родри, блокира удара на Алварес към вратата с крака и също така провали Бернардо.

Тактиката на разбиване и грабване работеше за Роджърс преди срещу Гуардиола и след като едва премина средната линия в първите 20 минути, Лестър внезапно създаде проблеми на почивката.

След 24 минути Юри Тилеманс пусна Джейми Варди, който обърна топката към Харви Барнс. Неговият нисък удар от остър ъгъл беше неловко избутан в корнер от Едерсон.

Друга почивка завърши с опит на Джеймс Мадисън с грешен пас към Варди, когато Барнс беше в пространството от другата страна.

Последваха стенания от публиката и жест от страна на Барнс, като Мадисън показа ясно, че смята, че неговият съотборник е бил в засада.

Ако Манчестър Сити беше разочарован от влизането в паузата, една чаша на полувремето свърши добре.

Родри вече беше близо, когато пробивът пристигна след 49 минути.

Джак Грийлиш премина след предизвикателство на Нампалис Менди и въпреки че Лестър се оплака, че е бил мек свободен удар, това даде шанс на Де Бройне да се възползва от момента на 25 ярда от вратата.

Не много играчи успяха да получат сетбол над скачащия Caglar Soyuncu и да се върнат отново на сравнително кратко разстояние, но белгийският магьосник се справи.

Топката падна, след като изчисти стената, и удари горната част на дясната част на Уорд изправена, преди да се завърти във вратата за 60-ия гол на Де Бройне във Висшата лига – което го поставя на четвърто място в списъка за всички времена на Манчестър Сити заедно с Давид Силва.

Вратарят на Ман Сити Едерсон бе призован да направи страхотно спасяване от воле на Юри Тилеманс малко след гола на Де Бройне

Първото допуснато означаваше, че Лестър трябваше да излиза напред по-редовно и те почти изравниха със собствения си удар.

Корнерът беше върнат обратно към Тилеманс, който почти добави към репертоара си от страхотни голове със зашеметяващо воле в стила на Пол Скоулс, което Едерсън направи брилянтно, за да отклони гредата с дясната си ръкавица.

В техническата зона Роджърс вдигна триумфално ръце, очаквайки гол до последната отчаяна намеса на вратаря на гостите.

Лестър повиши залога в последните 20 минути, като изпрати двама нападатели Келечи Ихеаначо и Петсън Дака от пейката и се върна към задна четворка.

Гуардиола показа силата на своя отбор, като привлече двама свои резерви; Рубен Диас и Фил Фодън.

Дани Уорд беше повикан да направи няколко спасявания, докато лисиците се опитваха да задържат своите гости на King Power Stadium

Ихеаначо промени линиите си с грешен удар от центрирана топка на Мадисън в 77-та минута и Тимъти Кастане засече с глава топката на Мадисън над гредата. Ихеаначо отсече пас към Дака, който наложи Едерсон да излезе бързо от линията му, за да спре неочаквано изравняване.

След това домакините почти спечелиха в добавеното време, когато изчистващият удар с глава на Джон Стоунс удари Диас в гърба и можеше да стигне навсякъде, но изхвърча в корнер.

Макар и втори най-добър за 90 минути, късното рали на Лестър ще насърчи Роджърс. Те продължават да се движат точно над зоната на изпадащите, но няма да се налага да се сблъскват с такава опозиция всяка седмица.

Прочетете как Самуел Дрейпър от Sportsmail отразява действието в блога на живо за сблъсъка от Висшата лига между Лестър и Манчестър Сити.