Уулвс 1-5 Ман Сити: Кевин Де Бройне удари ЧЕТИРИ, докато търсачи на титли се бунтуват

На главната трибуна имаше фен на Вълците, той стоеше и ръкопляскаше, докато всяка последна бяла риза не изчезна в тунела. Един по-специално. Той носеше мач топката, която отскочи веднъж на терена, преди да си тръгне.

Едва тогава възхитените привърженици на Вълците също си проправиха път към изходите. Те вярваха, че бяха видели шампионите и бяха видели единствения човек, който олицетворява техния етос и техния блясък. Те бяха видели Кевин Де Бройне в най-добрия му вид.

Четири удара, четири гола.

Той пропусна един след това. Е, той удари стълб. И това е пренебрегване на трите асистенции, които трябваше да има, ако съотборниците му бяха толкова клинични. Какво изпълнение беше това. Какъв играч е той. Той ги носи към славата, ако не с една ръка, то със сигурност стандартно в ръка, водейки отпред. Това е специален играч, на специален връх.

Манчестър Сити има три точки напред на върха в таблицата във Висшата лига, след като победи Уулвс с 5-1 като гост у дома

Кевин Де Бройне беше звездата на шоуто в сряда вечерта, след като отбеляза четири от петте гола на Манчестър Сити

Белгийският национал откри резултата в седмата минута на мача и добави втория си (по-горе) в 16-ата

Мо Салах е футболистът на годината и никой не оспорва това. Той също беше прекрасен. Ако Ливърпул в крайна сметка има последната дума за сезона, спечелвайки Шампионската лига, Салах ще изглежда умният избор.

И все пак, по същия начин, ако Манчестър Сити приключи сезона с Де Бройне е този тип форма, може да погледнем назад и да се чудим защо тези решения трябва да бъдат взети преди да бъдат написани последните глави. Де Бройне в момента, през май, е решаващ фактор и в състезанията за титли определено не е само как започваш, но и как завършваш.

За тази цел Пеп Гуардиола може да се притеснява, че списъкът му с травми в защита се увеличава. Аймерик Лапорт отпадна в сряда вечерта, както и Фернандиньо. Сити завърши с Родри до Нейтън Аке, който също носи удар. Срещу това Гуардиола накара Де Бройне да изпълнява самостоятелна мисия, за да гарантира, че четворката на Ливърпул продължава да съществува само в сферата на въображението.

Той направи хеттрик в първите 24 минути, след което добави четвърти точно в момента, когато изглеждаше, че скоростта на контраатака на Уулвс започва да притеснява Сити. И през цялото време той подготвяше и съотборниците си. Перфектно претегленият пас за Фил Фодън можеше да бъде номер пет в 67-ата минута, но младежът удари греда. Той наистина трябваше да вкара.

Между тези два гола обаче Леандер Дендокер успя да върне един за домакините в 11-ата минута

Де Бройне отбеляза трети гол на Манчестър Сити и потвърди своя хеттрик в 24-ата минута на мача в първенството

Ролите се размениха, Де Брюн не направи грешка.

Фоден му намали един удар в 59-ата минута и когато топката засече защитник и попадна в пътя на Де Бройне, той се увери, че извади Уулвс от играта с четвъртата.

Рахим Стърлинг ги довърши в шест минути до края, след като Джак Грилиш вкара топката вътре към Жоао Кансело. Стърлинг изскочи на далечния стълб, за да попадне в неохранявана мрежа.

И да си помислим, че Wolves гостуват, се смяташе за трудна за Сити. Превърнаха го в игра в парка, безгрижно, подскачайки топката на път за вкъщи за чай; добре, един човек го направи.

Това е някакъв акт, който Ерлинг Хааланд трябва да следва, въпреки че за щастие на егото му, това не е действието на централен нападател, а на халфов играч, който отбелязва голове. И все пак какви цели. Специално първото полувреме показа, че Де Бройне просто се отдели от останалите. Тук той отбеляза 18-минутен хеттрик, всичко това с левия крак.

Предполага се, че това е по-слабото от двете. Това е типът играч. Той може да отбележи третия най-бърз хеттрик от начален удар в историята на Висшата лига, без дори да използва правилната обувка, която предпочита. И това е играчът, който Сити ще сдвоява с Хааланд през следващата година, когато головете на Де Бройне ще допълнят асистенциите, които той създава за новия човек.

Де Бройне дори отбеляза гол в сряда вечер, имитирайки йога празника на Хааланд, нюансирано посрещане в клуба. Какъв клуб ще бъде, ако това е някаква индикация.

Той продължи да удължи своя четвърти и последен гол в мача, преди да помогне на своя отбор да осигури последния си гол за вечерта

Стърлинг пропусна няколко възможности през второто полувреме, за да отбележи гол, но вкара последния пирон в ковчега на вълците с петата

ФАКТИ ЗА МАЧАТА И ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ

Вълци (5-3-2): Sa 5; Чикиньо 6,5, Ото 6, Коуди 5,5, Боли 6, Айт-Нури 6; Дендокер 7, Невес 6, Моутиньо 6,5; Нето 7 (Тринкао 72, 6), Хименес 6 (Хи-Чан 72, 6)

Подводници не са използвани: Hoever, Marcal, Mosquera, Silva, Ruddy, Gomes, Cundle

Цели: Dendoncker (11)

Мениджър: Бруно Лаге 6

Ман Сити (4-2-3-1): Ederson 6; Кансело 7, Фернандиньо 6,5 (Марез 77), Лапорте 7 (Аке 61, 6,5), Зинченко 7; Родри 7, Гюндоган 7; Стерлинг 7, Де Бройне 9,5, Силва 8; Foden 8 (Grealish 81)

Подводници не са използвани: Щефен, Исус, Игън-Райли, Мбете, Палмър, Лавия

Цели: Де Бройне (7, 16, 24, 60), Стерлинг (84)

Мениджър: Пеп Гуардиола 7.5

Рефер: Мартин Аткинсън 6

Защо Де Бройне е толкова умел с лявата си страна? Историята разказва, че като младо момче неговото право е нанасяло много щети на растенията и цветята в градината на съседите му. Господинът попита дали може да прояви повече сдържаност. Може би, когато играе бек, той може да използва само лявата си страна? Резултатът? Пукащ ляв крак също и вероятно много повече безглави рози.

Със сигурност Де Бройне свали Wolves на раменете в сряда вечер.

Всяка надежда на Мърсисайд, че Уулвс – нещо като грозен отбор, който загуби само четири от последните си осем срещи с Манчестър Сити и спечели два пъти – може да предизвика изненада, беше бързо разбита.

Уулвс изравниха след ранното откриване на Сити, но допусна второто почти толкова бързо, а когато Де Бройне добави третия преди половин час, се появи чувство на примирение.

В нощи като тази градът е просто твърде добър, за да го задържи. В бъдеще те изглеждат така, сякаш имат допълнителен играч или двама, движението е толкова специално. Де Бройне е като да има трима допълнителни мъже сам. Толкова спокойно, толкова лесно.

И не става дума само за неговия резултат. И двете страни на вратата му бяха два изключителни шанса, които Де Бройне измисли за своите съотборници. Последователите на Сити ще си представят, че едното или и двете ще влязат, когато Хааланд е в отбора.

Само три минути отминаха, когато Де Бройне удари топка през шестте ярда, точно извън обсега на протегнатата обувка на Фодън. Трябваше да послужи като предупреждение, но остана незабелязано. Вълците дадоха на Де Бройне повече място, отколкото трябва, и той ги раздели.

Първият му гол дойде само след шест минути.

Изчистване от вратаря Хосе Са беше спечелено от Александър Зинченко във въздуха. Това се падна на Де Бройне, който с нахално движение намери Бернардо Силва и продължи бягането си, карайки към наказателното поле. Силва го вкара, прекрасно плъзгащо правило на пас, а Де Бройне го прехвърли покрай Са с увереност, която ще накара повечето голмайстори да ревнуват. Може би дори Хааланд.

И все пак Wolves са издръжливи, както доказаха в Челси в събота, и след пет минути се върнаха в играта. Несъмнено Сити са уязвими с Фернандиньо, разположен като централен халф.

Той вече беше обърнат със зрелищна лекота от Раул Хименес и се нуждае от здрава линия, която да го пази в дефанзивния халф.

Един от най-забележителните шансове на Стърлинг дойде, когато Фодън му пусна топката на задната греда и той се сблъска с гредата

Това не е, което Сити имаше в Родри, както противопоставиха Уулвс. Той пропусна захвата си и Педро Нето отсъства. Той се насочи към Leander Dendoncker в средата и не направи грешка. Вълците бяха изравнени, но с Де Бройне в такава брилянтна форма не можеше да продължи.

И не го направи. Изминаха още пет минути и преднината на Сити се върна.

Де Бройне вече се приближаваше да асистира на собствените си голове. Никой играч на Сити всъщност не докосна топката между паса си напред и превръщането му за втория.

Това беше още един възхитителен лоб, предназначен за Стърлинг, но Са стигна до там пръв. Той можеше да го избута само на – познахте – Де Бройне, който стреля топката ниско в мрежата.

Третият? Сега това беше истинска праскова. Жоао Кансело хвърли отдясно, Стърлинг беше закован при захват, но получи топката за Де Бройне, а той направи останалото. Той проряза вътре, преди да отприщи страхотен изстрел, който остави Са напълно победен.

Това беше първият му хеттрик за Манчестър Сити и само Садио Мане и Дуайт Йорк успяха да стигнат по-бързо от началния мач в ерата на Висшата лига. Все пак ще забележите, че и двамата са нападатели. Полувремето завърши с De Bruyne, който постави Стърлинг, който беше в страхотна позиция, но предпочете да падне евтино под най-малкия натиск, вместо да вкара. Той получи това, което заслужаваше: нищо. Това може да се промени и през следващия сезон.

Изживейте отново действието с блога на живо на Sportsmail за сблъсъка във Висшата лига между Уулвс и Манчестър Сити.